Volební kraj:
Olomoucký kraj
Politická strana:
ANO 2011
Výbory:
Výbor pro zdravotnictví
Výbor pro bezpečnost
Milan Brázdil pracuje jako záchranář a od roku 2013 poslanec. Ve Sněmovně zasedá v bezpečnostním výboru a ve zdravotnickém výboru. Mezi lety 2014–2018 působil v zastupitelstvu Olomouce. Vystudoval lékařství, kterému se od počátku své kariéry věnuje. Nejprve krátce působil jako vojenský lékař, poté se stal lékařem Letecké zdravotnické záchranné služby Olomouc, kde pracuje dodnes. V letech 2004–2005 vykonával funkci ředitele Územního odboru Olomouc Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.
Invaze Ruské federace na Ukrajinu v únoru 2022 spustila v České republice nebývalou vlnu solidarity a podpory, která se projevovala pomocí uprchlíkům, jejich začleňováním do společnosti a aktivací kulturní fronty. Když se ukázalo, že Ukrajina se ruskému agresorovi dokáže bránit a zastavit jeho postup, začala se řešit i poválečná obnova Ukrajiny.
Prezident Miloš Zeman od svého zvolení pravidelně a otevřeně prosazuje ruské a čínské zájmy. Na Východ se orientoval už v době, kdy byl předsedou vlády, a jeho zaměření na Rusko a Čínu pouze stupňuje. Napomáhá tomu i prezidentovo okolí, které má patrně v obou velmocích vlastní zájmy. Ve Sněmovně ale oporu z velké části nenachází a silně ho kritizují zejména poslanci vládních stran.
V kontextu ruské invaze do Ukrajiny je více než dříve zřetelné, že členství České republiky v NATO garantuje naši bezpečnost a chrání nás před ruskou agresí. Většina současné Poslanecké sněmovny tento fakt vnímá a oceňuje, a kromě ruské propagandy u nás podkopává postavení Severoatlantické aliance jen poslanecký klub SPD.
V sobotu 17. dubna 2021 oznámili tehdejší předseda vlády Andrej Babiš spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, že česká Bezpečnostní informační služba má jasné důkazy o zapojení ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničních skladů ve Vrběticích, ke kterým došlo v roce 2014. Část české politické scény, především z řad Pirátů, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN se vůči Rusku jasně vymezila nebo požadovala tvrdší reakci státu proti Rusku. Poslanci z řad SPD naopak převážně zpochybňovali zjištění českých tajných služeb a kritizovali vládu kvůli vyhoštění zaměstnanců ruské ambasády v Praze.
Stanislav Fridrich
Lubomír Metnar
Jaroslav Faltýnek
Michal Ratiborský
Kamal Farhan
Ondřej Babka
Martin Kolovratník
Milan Feranec
David Kasal
Eva Fialová
Monika Oborná
Milan Wenzl
Ladislav Okleštěk
Ivan Jáč
Jan Richter
František Petrtýl
Jana Pastuchová
Patrik Nacher
Drahoslav Ryba
Robert Stržínek
Petr Sadovský
Richard Brabec
Věra Adámková
Andrea Babišová
Ivo Vondrák
Roman Kubíček
Karel Havlíček
Aleš Juchelka
Josef Kott
Karel Rais
Jaroslava Pokorná Jermanová
Jiří Mašek
Ivana Mádlová
Jana Hanzlíková
Taťána Malá
Radek Vondráček
Miloslav Janulík
Petr Vrána
David Štolpa
Lubomír Brož
Lenka Knechtová
Zuzana Ožanová
Robert Králíček
Stanislav Berkovec
Martin Kukla
Jiří Strýček
Jan Volný
Helena Válková
Julius Špičák
Romana Fischerová
Alena Schillerová
Tomáš Helebrant
Igor Hendrych
Marek Novák
Jaroslav Bžoch
Josef Bělica
Klára Dostálová
Hubert Lang
Lubomír Wenzl
Karel Tureček
Margita Balaštíková
Andrej Babiš
Lenka Dražilová
Jana Mračková Vildumetzová
Jana Berkovcová
Tomáš Kohoutek
Jan Kubík
Pavel Růžička
Berenika Peštová
Renata Oulehlová
David Pražák