Volební kraj:
Středočeský kraj
Politická strana:
ANO 2011
Výbory:
Výbor pro evropské záležitosti
Zahraniční výbor
Jaroslava Pokorná Jermanová má za sebou působení v roli hejtmanky Středočeského kraje (2016–2020), kde dosud působí jako zastupitelka. Ve Sněmovně nepůsobí poprvé, poprvé byla zvolena už v roce 2013 a stala se dokonce místopředsedkyní dolní komory Parlamentu, nicméně v roce 2017 na svůj poslanecký mandát kvůli své krajské funkci rezignovala. V nižší politice působí už od roku 2002 kdy se na 4 roky stala starostkou Krhanic. V tomto období také vstoupila do ODS, kde působila až do svého vstupu do hnutí ANO v roce 2011, v němž poté 7 let působila jako místopředsedkyně. Nyní za ANO zastává pozici stínové ministryně kultury.
Česká republika čelí od roku 2014 dlouhodobé dezinformační kampani ze strany Ruské federace, která tyto dezinformaci šíří zejména díky řadě prokremelských webů. S ruskou invazí do Ukrajiny nicméně přišel v této oblasti podstatný zlom, neboť došlo k první blokaci těchto webů. Krok vyvolal politickou diskuzi nad oprávněností takového kroku, přičemž pro se vyslovovali poslanci vládní koalice, zatímco opoziční poslanci, především z řad SPD se vyjadřovali proti.
Tehdejší hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) v roce 2017 intenzivně rozvíjela byznysovou spolupráci s partnerskými čínskými provinciemi. Její snahy zahrnovaly i vedení delegace kraje na návštěvě čínské provincie Sečuán, které se účastnil i tehdejší náměstek kraje pro oblast cestovního ruchu Vít Rakušan (STAN).
Rusko bylo za invazi Ukrajiny dle naší analýzy odsouzeno většinou české politické reprezentace včetně nejvyšších státních představitelů a lídrů parlamentních stran. Invazi odsoudila nadpoloviční většina poslanců, přičemž většina z nich byla součástí stran vládní koalice, včetně 29 členů opozičního hnutí ANO 2011. Poslanci SPD až na výjimky ruskou invazi jasně a explicitně neodsoudili.
V odpovědi na dlouhotrvající agresi Ruska vůči Ukrajině přijalo mezinárodní společenství řadu sankcí namířených proti Rusku. Například Evropská unie přijala šest balíčků sankcí, zahrnujících hospodářské sankce, individuální sankce, omezení ruských médií, cestovní omezení pro občany Ruské federace a řadu diplomatických opatření. Vůči sankcím se v České republice nejvíce vymezují poslanci opoziční SPD, zatímco poslanci vládní koalice sankce podporují nejvíce.
Ladislav Okleštěk
Lubomír Metnar
Michal Ratiborský
Ivan Jáč
Miloslav Janulík
David Kasal
Jiří Strýček
Andrea Babišová
Helena Válková
Richard Brabec
Kamal Farhan
Stanislav Berkovec
Aleš Juchelka
Jana Mračková Vildumetzová
Ondřej Babka
Drahoslav Ryba
Lubomír Brož
Robert Stržínek
Lenka Dražilová
Jan Kubík
Ivo Vondrák
Josef Bělica
Hubert Lang
Andrej Babiš
Jaroslav Faltýnek
Milan Wenzl
Radek Vondráček
Pavel Růžička
Karel Rais
Josef Kott
David Štolpa
Taťána Malá
Tomáš Kohoutek
Jan Richter
Eva Fialová
Klára Dostálová
Věra Adámková
Zuzana Ožanová
Marek Novák
Margita Balaštíková
Alena Schillerová
Tomáš Helebrant
Karel Havlíček
Monika Oborná
Ivana Mádlová
Jaroslav Bžoch
Jana Hanzlíková
Milan Brázdil
Patrik Nacher
David Pražák
Robert Králíček
Lubomír Wenzl
Stanislav Fridrich
Petr Sadovský
Julius Špičák
Jan Volný
Petr Vrána
Romana Fischerová
Jiří Mašek
Renata Oulehlová
Roman Kubíček
Igor Hendrych
Martin Kolovratník
Lenka Knechtová
Martin Kukla
Karel Tureček
Jana Berkovcová
Berenika Peštová
František Petrtýl
Milan Feranec
Jana Pastuchová