Volební kraj:
Plzeňský kraj
Politická strana:
Občanská demokratická strana
Výbory:
Volební výbor
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj
Rudolf Salvetr v politice působí od roku 1998, kdy byl zvolen zastupitelem a radním města Klatovy. Od roku 2006 je starostou tamtéž, nyní již za ODS, zároveň od roku 2020 zastává funkci náměstka hejtmanky Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu. Do Poslanecké sněmovny byl zvolen v roce 2021, nyní místopředsedá volebnímu výboru a zastává pozici řadového člena ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Působí také ve společnostech Šumavské vodovody a kanalizace a Zimní stadion Klatovy. Dříve pracoval jako ředitel základní školy.
Český svaz bojovníků za svobodu se dlouhodobě potýká s ruským vlivem, což vedlo poslance Jakuba Jandu (ODS) a jeho spolustraníky k opakovaným snahám o ukončení státního financování spolku. Mezi pochybení, která se zasloužila o odebrání státní dotace ČSBS, patří nejen podezřelé nakládání se státními penězi a sporná rozhodnutí vedení spolku, ale zejména jeho napojení na Rusko, které nejvíce krystalizuje v předsedovi spolku Jaroslavu Vodičkovi. Ten kromě jiného otevřeně podpořil anexi Krymu a setkával se s ruskými zpravodajci s diplomatickým krytím.
Rudolf Salvetr se v dubnu 2015 jako jeden ze zástupců Plzeňského kraje zúčastnil české delegace do Číny, která si kladla za cíl posílení spolupráce v oblastech mezinárodního obchodu, cestovního ruchu, vzdělávání, kultury a průmyslu. Přestože to nemusí být na první pohled patrné, podobné cesty mohou představovat bezpečnostní riziko, protože se politici vystavují většímu působení zpravodajských služeb Čínské lidové republiky.
Invaze Ruské federace na Ukrajinu v únoru 2022 spustila v České republice nebývalou vlnu solidarity a podpory, která se projevovala pomocí uprchlíkům, jejich začleňováním do společnosti a aktivací kulturní fronty. Když se ukázalo, že Ukrajina se ruskému agresorovi dokáže bránit a zastavit jeho postup, začala se řešit i poválečná obnova Ukrajiny.
Rusko bylo za invazi Ukrajiny dle naší analýzy odsouzeno většinou české politické reprezentace včetně nejvyšších státních představitelů a lídrů parlamentních stran. Invazi odsoudila nadpoloviční většina poslanců, přičemž většina z nich byla součástí stran vládní koalice, včetně 29 členů opozičního hnutí ANO 2011. Poslanci SPD až na výjimky ruskou invazi jasně a explicitně neodsoudili.
Bohuslav Svoboda
Eva Decroix
Ivan Adamec
Jakub Janda
Jan Bauer
Jan Bureš
Jan Hofmann
Jan Skopeček
Jana Bačíková
Jana Černochová
Jiří Havránek
Karel Haas
Karel Krejza
Libor Turek
Marek Benda
Martin Baxa
Martin Kupka
Martin Major
Pavel Blažek
Pavel Kašník
Pavel Staněk
Pavel Žáček
Petr Beitl
Petr Bendl
Petr Fiala
Petr Fifka
Renáta Zajíčková
Stanislav Blaha
Václav Král
Vít Vomáčka
Vojtěch Munzar
Zbyněk Stanjura
Zdenka Němečková Crkvenjaš