Dlouhodobě „druhý muž“ ANO Jaroslav Faltýnek se v srpnu 2017 dle serveru Aktuálně setkal s polským šéfem regionální pobočky firmy Huawei Radoslawem Kedziou, před jejímž působením v ČR varuje Národní úřad pro kybernetické bezpečnost (NÚKIB), ale i kontrarozvědka BIS.
Ačkoliv ani jeden z účastníků si na schůzku údajně nevzpomíná, zdroje blízké čínské firmě Huawei její proběhnutí potvrzují. Setkání se pak měl zúčastnit i právník Květoslav Hlína, který schůzku zprostředkoval, neboť měl minimálně v té době blízko jak k Faltýnkovi, tak i k Huawei.
Hlíně měl totiž pro Huawei od konce roku 2016 zhruba do konce roku 2017 pracovat a údajně pobírat odměnu 350 tisíc měsíčně. Spolupráci Hlíny s firmou Huawei uvádí i Radiožurnál, a to v souvislosti s Hlínovým střetem zájmů, kdy měl zastupovat pražský dopravní podnik, ale zároveň pracoval právě pro Huawei. Stejně tak server potvrzuje jeho blízkost s Faltýnkem. Hlína koneckonců v minulosti pracoval i pro holding Agrofert. Svou spolupráci s Huawei nakonec Hlína připustil pro ČTK.
O určitých vazbách Faltýnka na Huawei vypovídá i další kauza spojená s Ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), které výrobky Huawei požívalo minimálně do roku 2019. Dodávané přitom byly malou firmou EruCom, která začala vyhrávat zakázky hned poté, co na Ministerstvo dopravy nastoupil na pozici poradce právník Zdeněk Klapka, který má blízko právě k Jaroslavu Faltýnkovi. Ten měl na dění na Ministerstvu dopravy dlouhodobě silný vliv.
I pokud by schůzka mezi Faltýnkem a manažerem Huawei neproběhla, jsou Faltýnkovi blízké vazby na právníky spolupracující s Číňany problematické, neboť se přes ně může Huawei dostat k Faltýnkovi a neveřejným informacím nejen z Poslanecké sněmovny.
S představiteli Číny se pak navíc Faltýnek potkal i v roce 2019, když jako předseda zemědělského výboru přijal čínskou delegaci tamního parlamentního výboru pro zemědělství a záležitosti venkova.